Sprzedaż za kratami

MIB
opublikowano: 06-02-2014, 00:00

Choć tytuł sugeruje spowolnienie, tak nie jest. Czasowy powrót możliwości pełnego odliczania podatku VAT od aut z kratką jest jedną z przyczyn świetnych wyników sprzedaży samochodów w Polsce w pierwszym miesiącu 2014 r.

W styczniu zarejestrowano bowiem 29 181 nowych samochodów osobowych — wliczając w to pojazdy z kratką. To więcej o 2 935 (11 proc.) niż w styczniu 2013 r. i o 2 746 (+10 proc.) więcej niż w grudniu 2013 r. Zdaniem specjalistów z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, luty będzie jeszcze lepszym miesiącem dla samochodowych dilerów. Liczba rejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych w tym miesiącu powinna być większa ze względu na duże zamówienia pojazdów z kratką złożone w styczniu. Tym samym statystyki lutowe powinny wykazać znacznie większy niż w styczniu wzrost liczby rejestrowanych aut. Również Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w swoim raporcie wskazuje, że „kratki” wyraźnie podciągnęły wyniki sprzedaży: w styczniu zarejestrowano ponad 2 tys. takich aut. Wśród samochodów wskazanych jako tzw. kratki najliczniej rejestrowane były volkswageny (690), toyoty (532) i BMW (235).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu