Spyker nadal ma chrapkę na Saaba

RAV, FT.COM
opublikowano: 22-12-2009, 00:00

Holenderski producent aut sportowych tak łatwo nie odpuszcza. Złożył kolejną ofertę na szwedzką markę.

Holenderski producent aut sportowych tak łatwo nie odpuszcza. Złożył kolejną ofertę na szwedzką markę.

Victor Muller, szef Spyker Cars, holenderskiego producenta samochodów sportowych, poinformował, że amerykański General Motors przyjął poprawioną ofertę zakupu Saaba.

— Uczyniliśmy niemal wszystko, aby rozwiązać sporne kwestie, które uniemożliwiały sfinalizowanie sprawy. Poprosiliśmy też General Motors i wszystkie zaangażowane strony o poważne rozważenie oferty — mówi Victor Muller.

Nie wiadomo jednak, na czym polegały poprawki. Źródła zbliżone do rozmów twierdzą, że General Motor miał wątpliwości, czy oddać szwedzkiego Saaba w ręce Rosjan. Największym inwestorem Spyker Cars jest rosyjski miliarder Władimir Antonow.

— Rozmowy nadal trwają. Na razie trudno jednak przewidzieć, jak sytuacja się rozwinie — zaznacza Victor Muller.

Amerykański koncern poinformował, że od czasu ogłoszenia w piątek decyzji o likwidacji szwedzkiej marki, otrzymał jeszcze inne oferty kupna. Nie podał od kogo, ale każdą z nich chce przeanalizować.

Pierwszą ofertę zakupu Saaba Spyker Cars złożył na początku miesiąca, tuż po zakończonych fiaskiem rozmowach General Motors z Koenigsegg Automotive, szwedzkim producentem sportowych bolidów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV, FT.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu