Squala oderwała uczniów od zeszytów

DI
08-08-2017, 22:00

Kolor, muzyka i wirtualne nagrody wciągają każdego ucznia, a wtedy wiedza przychodzi sama — tak reklamuje platformę edukacyjną Squala, stworzoną przez holenderski start-up, jego dyrektor generalny Andre Haardt.

Jak twierdzi, przełożył na język gier komputerowych cały program nauczania szkół podstawowych. Jego zdaniem, właśnie tego oczekiwały dzieci z pokolenia Z, które lepiej odnajdują się wśród laptopów i tabletów niż w tradycyjnej, szkolnej, analogowej rzeczywistości. Platforma, przeznaczona dla dzieci z klas 1-6, zawiera blisko 45 tys. zadań w postaci quizów i gier o poziomie trudności dopasowanym do etapu nauczania. Dzieci w Holandii, Polsce i we Francji mogą dzięki niej rozwijać wiedzę praktycznie z każdego przedmiotu: ortografii, gramatyki, matematyki, przyrody, biologii czy z języków obcych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Squala oderwała uczniów od zeszytów