Srebro na drodze do trzeciego z rzędu spadkowego tygodnia

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 06-05-2022, 10:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jeszcze niecałe 3 tygodnie temu notowania srebra oscylowały w okolicach 26 USD za uncję, czyli na poziomach zbliżonych do lokalnego maksimum z marca br. Niemniej, późniejsze sesje przyniosły niemal nieprzerwany ciąg zniżek cen tego kruszcu. Notowania srebra obecnie poruszają się w rejonie 22,30-22,40 USD za uncję, a dzisiaj rano zbliżyły się już do okolic 22 USD za uncję.

Notowania srebra wykazują relatywną słabość w porównaniu z cenami złota, co wynika m.in. z wykorzystania srebra w przemyśle (istotne w kontekście obaw o spowolnienie gospodarcze na świecie), jak również z bardziej spekulacyjnego charakteru tego rynku. Niemniej, kluczowy wpływ na wyceny w zasadzie wszystkich metali szlachetnych mają obecnie działania Fed oraz dane ze Stanów Zjednoczonych, które z kolei przekładają się na wycenę amerykańskiego dolara.

Dzisiaj w centrum uwagi inwestorów znajdą się najprawdopodobniej dane z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwany jest mocny odczyt, który mógłby zostać odczytany jako uzasadnienie jastrzębiej polityki Fed – a to mogłoby przełożyć się pozytywnie na notowania amerykańskiego dolara i uderzyć w ceny metali szlachetnych. Wiele jednak będzie zależało od konkretnych danych dot. zmiany zatrudnienia i tego, czy pobiją one dobre prognozy: bowiem te są już przynajmniej częściowo uwzględnione w wycenie USA oraz złota i srebra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane