Średnia cena iPhone’a wyższa od szacunków

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 04-11-2018, 11:31

Apple ma w swojej ofercie coraz droższe modele iPhone’ów, co przekłada się na średnią cenę sprzedawanych urządzeń. Fani nie oszczędzają.

Firma z Cupertino poinformowała, że przeciętna cena iPhone’a wyniosła w ostatnim kwartale 793 USD. Agencja Bloomberg podkreśla, że to wynik lepszy od szacunków analityków. W analogicznym okresie rok temu średnia cena smartfona z nadgryzionym jabłkiem w logo wyniosła 618 USD, więc klienci wciąż są gotowi płacić więcej za produkty Apple’a.  

Zobacz więcej

Nowe iPhone'y XS

Bloomberg

Apple ma obecnie w ofercie cztery różne modele iPhone’a - od starej „siódemki” do najnowszego XS. Choć cena najtańszego iPhone'a 7 wynosi 449 USD, to sprzedaż bazuje oczywiście na nowościach. Najdroższy iPhone XS Max kosztuje 1449 USD.  

Apple pochwalił się ostatnio świetnymi wynikami, bo przychody spółki wzrosły o 20 proc. do 62,9 mld USD. Inwestorzy pozbywali się jednak akcji podczas piątkowej sesji z powodu rozczarowujących prognoz dotyczących kluczowego okresu świątecznego.  

Koncern zapowiedział też, że od kolejnego kwartału (pierwszy kwartał w roku fiskalnym Apple’a) przestanie podawać liczbę sprzedanych iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy