Średnia cena ropy Urals w marcu wyniosła 47,31 dolarów za baryłkę

Polska Agencja Prasowa SA
08-04-2005, 16:47

Średnia cena (spot) rosyjskiej ropy naftowej Urals na rynku Morza Śródziemnego w marcu wyniosła 47,31 dolarów za baryłkę. W marcu, w stosunku do lutego br. cena ropy Urals wzrosła o 17 proc., a w ciągu roku - o 52 proc. - poinformował w piątek portal rbc.ru.

Średnia cena (spot) rosyjskiej ropy naftowej Urals na rynku Morza Śródziemnego w marcu wyniosła 47,31 dolarów za baryłkę. W marcu, w stosunku do lutego br. cena ropy Urals wzrosła o 17 proc., a w ciągu roku - o 52 proc. - poinformował w piątek portal rbc.ru.  

    Średnia cena ropy Urals osiągnęła w marcu tego roku swoje absolutne maksimum. Poprzedni rekord cenowy w tym rejonie był zarejestrowany w październiku 2004 roku i wynosił 42,15 dolarów za baryłkę. W marcu 2004 roku cena ropy kosztowała średnio na poziomie 31,11 dolarów za baryłkę.

    W czwartek rosyjski minister rozwoju gospodarczego i handlu German Gref poinformował, że z punktu widzenia rozwoju rosyjskiej gospodarki najbardziej optymalna cena za ropę byłaby w granicach 30-35 dolarów za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Średnia cena ropy Urals w marcu wyniosła 47,31 dolarów za baryłkę