Czytasz dzięki

Średnia wartość kredytu hipotecznego w USA ustanowiła nowy rekord

opublikowano: 14-03-2019, 06:56

Średnia wartość kredytu hipotecznego w Stanach Zjednoczonych osiągnęła w minionym tygodniu nową rekordową wartość na poziomie 354,5 tys. USD.

Zdaniem Mortgage Bankers Association, stawia to potencjalnych nabywców w trudniejszej sytuacji przed rozpoczynającym się właśnie okresem wiosennych zakupów domów i mieszkań, który tradycyjnie na rynku mieszkaniowym należy do najbardziej pracowitych w przypadku sprzedaży domów. 

Sezonowo wyrównany wskaźnik wniosków o pożyczkę MBA na zakup domu wzrósł o 4,3 proc. do 250,8 w tygodniu zakończonym 8 marca.

Popyt na kredyty hipoteczne na zakup domu został wzmocniony przez spadek większości oprocentowania kredytów hipotecznych w zeszłym tygodniu - powiedział Joel Kan, wiceprezes MBA ds. prognoz ekonomicznych i branżowych.

Średnie oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu i kwocie pożyczki do 484,35 tys. USD spadło do 4,64 proc. z 4,67 proc. poprzednio.

Wzrosło z kolei, do 4,45 proc., oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych typu „jumbo” z saldami pożyczek powyżej 484,35 tys. USD

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Newsmax.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy