Środa na GPW spokojna, rynek patrzy na decyzję FED a także wyniki banków

Internet Securities
10-05-2006, 09:14

Po wtorkowej silnej przecenie notowań na warszawskim parkiecie środowa sesja powinna minąć w spokojniejszej atmosferze wyczekiwania na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych w USA oraz na wyniki finansowe banków za I kwartał (w czwartek wyniki publikują BPH i ING BSK, w piątek zaś PKO BP i Pekao)

Po wtorkowej silnej przecenie notowań na warszawskim parkiecie środowa sesja powinna minąć w spokojniejszej atmosferze wyczekiwania na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych w USA oraz na wyniki finansowe banków za I kwartał (w czwartek wyniki publikują BPH i ING BSK, w piątek zaś PKO BP i Pekao)

Uwaga inwestorów powinna również koncentrować się na spółkach surowcowych, cena miedzi po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 8 tys. USD/t. Wzrosły także notowania ropy naftowej.

Jasnego sygnału nie dało zamknięcie notowań w USA, gdzie DJIA zyskał 0,48 proc., sięgając nowego 6-letniego maksimum, ale S&P 500 wzrósł jedynie o 0,04 proc., a Nasdaq spadł o 0,29 proc. Za wzrost indeksu DJIA odpowiada w głównej mierze General Motors, Deutsche Bank podniósł rekomendację dla tej spółki do „trzymaj” wskazując na postępy w restrukturyzacji, akcje GM zyskały 2,25 USD do 25,80 USD. Po sesji słabsze wyniki podało Cisco Systems, akcje tej firmy już po zakończeniu notowań giełdowych straciły 33 centy (ok. 1,5 proc.). Japoński Nikkei 225 stracił w nocy 0,58 proc.

W związku z niepewnością co do decyzji Fed-u wzrosła z 5,11 do 5,13 proc. rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych, co może negatywnie oddziaływać na notowania na rynkach wschodzących.

We wtorek indeks największych spółek WIG 20 stracił 1,84% i osiągnął poziom 3.265,93 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,6 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Środa na GPW spokojna, rynek patrzy na decyzję FED a także wyniki banków