Środa Wielkopolska przepyta mieszkańców

TM
opublikowano: 20-01-2010, 13:32

W którą stronę mamy zmierzać? - na to pytanie odpowiedź władzom gminy ma przynieść badania sondażowe wśród mieszkańców.

Gmina, przy współpracy z jarocińską Pracownią Badań Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku, zdecydowała o przeprowadzeniu ankiety, które pozwoli poznać opinię mieszkańców na temat warunków i jakości życia, a także oczekiwań wobec administracji samorządowej.
„W kwestionariuszu (...) mieszkańcy wystawią więc cenzurkę gminie, oceniając jej samorząd i dokonania, ale, co równie ważne, będą też mogli wypowiedzieć się na temat preferowanych priorytetów rozwojowych Środy Wielkopolskiej. Ankieterzy zadadzą ponadto pytania dotyczące opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, bezpieczeństwa w gminie, stanu środowiska, oświaty, a także dostępności i częstotliwości korzystania z rozrywki, kultury i sportu” – czytamy w informacji prasowej.
- Do udzielenia odpowiedzi na pytania badaczy zostanie wybrana  w sposób losowy 1000-osobowa grupa mieszkańców naszej gminy. Uzyskane informacje zostaną opracowane w postaci zbiorczych zestawień i analiz, które będą publicznie zaprezentowane – zapewnia burmistrz Wojciech Ziętkowski. 
Badanie rozpocznie się 23 stycznia. Jego koszt wynosi około 40 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane