Środowe sesje przynoszą lekką korektę na Wall Street

opublikowano: 07-05-2003, 16:41

Na amerykańskich giełdach utrzymuje się niewielka przewaga podaży. Część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków. Na zamknięciu wtorkowych notowań Nasdaq znalazł się na najwyższym poziomie od czerwca 2002 roku, a S&P 500 osiągnął roczne maksimum. Poza obawą przed nadchodzącą korektą, inwestorów skłoniły do sprzedaży także pesymistyczne prognozy Cisco.

Cisco Systems, uważane za benchmark rynku technologicznego poinformowało o zakończeniu trzeciego kwartału rozrachunkowego 35 proc. wzrostem zysku, ale przy jednoczesnym spadku przychodów ze sprzedaży. Spółka zapowiedziała jednocześnie, że w czwartym nie ma co liczyć na ich poprawę, co wyraźnie rozczarowało inwestorów. Akcje Cisco tanieją, podobnie jak działających w jego branży Juniper Networks i Cieny.

Po stornie wzrostów znalazł się Electronic Arts. Największy amerykański producent gier wideo podniósł prognozę tegorocznego zysku ponad poziom wyznaczony przez analityków.

Wśród spółek notowanych w ramach średniej Dow Jones najlepsze wrażenie robi Coca-cola. Akcje jednego z największych na świecie producentów napojów chłodzących drożeją o prawie 4 proc. Popyt na nie wywołało podniesienie ich rekomendacji przez Morgan Stanley. Jej autor zaleca przeważenie papierów spółki w portfelu inwestycyjnym.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Środowe sesje przynoszą lekką korektę na Wall Street