Środowe wzrosty na GPW mogą sugerować poprawę nastrojów

Internet Securities
opublikowano: 15-03-2006, 17:25

Środowe wzrosty na warszawskim parkiecie mogą być sygnałem do dalszych zwyżek w najbliższych dniach, a także mogą świadczyć o uaktywnieniu się inwestorów zagranicznych, oceniają maklerzy.

Środowe wzrosty na warszawskim parkiecie mogą być sygnałem do dalszych zwyżek w najbliższych dniach, a także mogą świadczyć o uaktywnieniu się inwestorów zagranicznych, oceniają maklerzy.

„Ruch wzrostowy spowodowany był głównie dobrym zamknięciem w Stanach Zjednoczonych, ale można założyć, że dzisiejszy wzrost sugeruje poprawę nastrojów na następne sesje” – uważa Tomasz Jerzyk, makler DM BZ WBK.

Zdaniem Jerzyka, istotne dla dzisiejszej sesji były zwyżki cen surowców.

„Ważne było zachowanie strategicznych rynków surowcowych. W górę poszła cena ropy, widać również pozytywny sentyment na rynku miedzi” – powiedział makler.

W środę na zamknięciu notowań kurs akcji PKN Orlen zwyżkował o 2,68% do 57,40 zł, natomiast KGHM Polska Miedź – o 2,14% do 71,50 zł.

Z mniejszych spółek środowym liderem okazała się spółka Jago, dla której DM BZ WBK wydało rekomendację z ceną docelową ustaloną na 3,90 zł. W środę na zamknięciu walory spółki zwyżkowały o 16,18% do 3,59 zł za akcję.

W jego ocenie, istotne dla dzisiejszej sesji było również umocnienie złotego.

„Od wtorku umacnia się złoty, a to może być sygnałem do zakupów dla inwestorów zagranicznych” – powiedział.

W środę na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 wzrósł o 1,67% , do 2.773,21 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 988 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy