Śrubeks zostaje bez śrub

KSA
opublikowano: 15-01-2009, 00:00

Spółka przygotowuje się do sprzedaży biznesu produkcyjnego głównemu akcjonariuszowi. Zostanie trampoliną dla debiutanta.

Spółka przygotowuje się do sprzedaży biznesu produkcyjnego głównemu akcjonariuszowi. Zostanie trampoliną dla debiutanta.

Prezes i wiceprezes producenta śrub zrezygnowali ze swoich funkcji "w związku ze zmianami organizacyjnymi zachodzącymi w grupie kapitałowej Śrubex".

— Te zmiany właściwie już zaszły — uściśla Przemysław Koelner, przewodniczący rady nadzorczej Śrubeksu.

Spółka wydzieliła do podmiotu zależnego — Koelner Łańcucka Fabryka Śrub —działalność produkcyjną.

— Teraz Koelner kontroluje spółkę produkcyjną pośrednio, poprzez Śrubex (ma około 95 proc. głosów na walnym). Docelowo Łańcucka Fabryka Śrub będzie spółką bezpośrednio zależną od Koelnera — tłumaczy Przemysław Koelner.

Podmiot produkcyjny ma zostać sprzedany Koelnerowi jeszcze w I półroczu. Przemysław Koelner mówi, że może to nastąpić już na przełomie I i II kwartału, ale wszystko zależy od tempa postępowania prac formalno-księgowych przy transakcji.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami "wyczyszczony" Śrubex, jako giełdowy wehikuł, posłuży za trampolinę do wejścia na warszawski parkiet spółce, której głównym akcjonariuszem jest Przemysław Koelner. Rozważane jest połączenie go z firmą CH4 lub Pol-Tex Methane (lub obiema — rozkręcają działalność polegającą na wydobyciu metanu).

— Przy takim rynku nie bierzemy pod uwagę jednoczesnego uzyskania kapitału na giełdzie, więc nie musimy czekać na poprawę koniunktury — informuje Przemysław Koelner.

Można się więc spodziewać, że jego prywatne biznesy trafią na GPW już w drugim półroczu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy