Śrubex nie sprostał oczekiwaniom inwestorów

ZK
02-11-2007, 00:00

Producent śrub poprawił wyniki. Po trzech kwartałach nadal jednak odbiegają od spodziewanych przez akcjonariuszy.

Producent śrub poprawił wyniki. Po trzech kwartałach nadal jednak odbiegają od spodziewanych przez akcjonariuszy.

Przechodzący fazę naprawy Śrubex zarobił w trzecim kwartale 1,09 mln zł, o 7 proc. więcej niż przed rokiem. Dzięki temu jego strata po dziewięciu miesiącach stopniała do 578 tys. zł. W tym czasie wartość sprzedaży urosła o 7,5 proc. do blisko 115 mln zł, co zarząd firmy uznaje za największy sukces przeprowadzanych zmian.

— Restrukturyzacja nastawiona jest na zdobycie nowych klientów i poprawę oferty — tłumaczy zarząd Śrubeksu.

Śpółka chce sprzedawać więcej śrub i innych elementów złącznych o wyższej klasie wytrzymałości, bo w tym segmencie są lepsze marże i mniejsza konkurencja z Chin. Jako elementy ciążące na wynikach zarząd wymienia wzrost cen stali i umocnienie złotego.

— Mimo poprawy wyników finansowych podstawowe parametry działalności firmy nadal odbiegają od poziomu spodziewanego przez akcjonariuszy — przyznają przedstawiciele Śrubeksu.

Firma z Łańcuta jest właśnie przejmowana przez grupę Koelnera, producenta m.in. mocowań budowlanych i elektronarzędzi. Inwestor ogłosił już wezwanie, dzięki któremu chce przejąć po 50 zł wszystkie papiery Śrubeksu pozostające poza jego kontrolą. Zapisy potrwają od 5 listopada do 4 grudnia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Śrubex nie sprostał oczekiwaniom inwestorów