Śrubex to bardzo niepewna obligacja

PW
opublikowano: 17-07-2006, 00:00

Inwestorzy raczej stronią od akcji Śrubeksu. Notowania poruszają się w trendzie spadkowym, a kurs nie odbił zgodnie z rynkową tendencją po głębokiej majowo-czerwcowej korekcie rynku. Do tego obroty pozostają na dość niskim poziomie. W pewnym sensie Śrubex jest traktowany przez rynek jako obligacja śmieciowa, ale o dochodzie bardzo trudnym do określenia. Z jednej strony wezwanie może być ogłoszone co najmniej po 30,23 zł, ale z drugiej, nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle do niego dojdzie.

Od debiutu kurs Śrubeksu porusza się w trendzie spadkowym. Perspektywa wchłonięcia spółki przez Koelnera na krótko odwróciła spadkową tendencję. Bezpośrednim efektem informacji o nabyciu około 10 proc. akcji spółki przez Koelnera i o dalszych planach powiększania pozycji był pojedynczy wzrost ceny akcji na początku lutego. Kurs wspiął się nawet do 40 zł, ale był to tylko jednodniowy epizod, po którym notowania powróciły do trendu spadkowego.

Wsparcie rysuje się na granicy 27,9 zł. W przypadku czarnego scenariusza strefę obrony można upatrywać w okolicach historycznego minimum, czyli 25 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy