SSI powiększa portfel, ale kurs nie reaguje

Kamil Zatoński
opublikowano: 17-01-2011, 00:00

Inwestorzy przyjęli bez emocji informację o otrzymaniu przez SSI kolejnego dużego zlecenia, wartego 2,1 mln zł netto.

Inwestorzy przyjęli bez emocji informację o otrzymaniu przez SSI kolejnego dużego zlecenia, wartego 2,1 mln zł netto.

Security System Integration (SSI), jako podwykonawca Erbudu, ma w jednym z warszawskich biurowców położyć m.in. instalacje elektryczne i teletechniczne. Będzie to jedna z największych w historii umów realizowanych przez SSI. Druga znacząca, która ma być podpisana z tym samym zleceniodawcą, ma wartość 2,7 mln zł. W sumie przez trzy ostatnie miesiące SSI zwiększyło portfel zamówień o ponad 12 mln zł, do około 30 mln zł. Dla porównania — po dziewięciu miesiącach 2010 r. spółka miała 9,8 mln zł przychodów, a w całym 2009 r. sprzedaż wyniosła 13,3 mln zł.

Zwiększenie skali działalności SSI to konsekwencja m.in. otworzenia w ub.r. czterech oddziałów — w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

— Najbliższe dziewięć miesięcy trwającego roku obrotowego [rozpoczął się w styczniu 2010, a zakończy się wyjątkowo we wrześniu tego roku — red.] będzie zdecydowanie lepsze niż poprzednie dwanaście, bo kontrakty podpisane w ostatnim czasie będę realizowane właśnie w tym okresie — mówi Waldemar Garwol, prezes SSI.

Szef spółki zakłada, że firma bardzo szybko będzie osiągać obroty 35-40 mln zł. Zapowiada też nowe, duże umowy, które mogą być podpisane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Waldemar Garwol nie chce jednak mówić konkretnie, jakiej rentowności należy się spodziewać. Po trzech kwartałach 2010 r. marża EBITDA wynosiła 6,6 proc., a marża netto 4,2 proc. Należy raczej oczekiwać jej zmniejszenia ze względu na koszty otwarcia oddziałów i chęć zdobycia udziału w nowych rynkach regionalnych, gdzie mniejsze firmy rywalizują o zlecenia przede wszystkim ceną kontraktów.

Wartość rynkowa SSI to obecnie 25 mln zł. Na wzrost raczej nie ma co liczyć, dopóki firma nie pokaże, że w ślad za skokowym wzrostem przychodów pójdzie też analogiczny wzrost zysków. Firma już raz zaliczyła wpadkę, nie realizując prognoz na 2009 r. (zysk netto był aż o 91 proc. niższy od planu), dlatego zaufanie inwestorów jest ograniczone. W najbliższym czasie na kurs w pewnym stopniu może wpływać też perspektywa dopuszczenia do obrotu 3 mln akcji serii D (3,6 proc. kapitału), sprzedawanych po 0,16 zł (prawie 50 proc. poniżej obecnego kursu) wybranym pracownikom w ramach programu motywacyjnego.

Wydarzenia tygodnia na NewConnect

Na rynku zadebiutowało pięć spółek: Ezo (chce produkować energię z odpadów), Grupa Recykl (recykling opon), Direct eServices (sprzedaż akcesoriów komputerowych), Power Price (firma pracuje nad e-platformą handlową) i M Development (deweloper).

Fon Ecology obniżył prognozy na 2010 r. i odwołał plan finansowy na lata 2011-13. Spółka rozpoczęła skup akcji własnych.

RC Union, firma prowadząca sieć barów Sioux i Fenix, poinformowała o planach emisji 4 mln akcji z zachowaniem prawa poboru przez dotychczasowych akcjonariuszy. Wpływy z emisji mają sięgnąć 4 mln zł.

Motoricus pochwalił się zrealizowaniem z nawiązką budżetu zaplanowanego na okres od kwietnia do grudnia 2010 r. Jak szacuje zarząd, przychody w całym roku obrotowym 2010/2011 (kończy się w marcu) wyniosą 51-53 mln zł i będą o około 30 proc. wyższe od planowanych.

MEW sprzedał wszystkie oferowane akcje i zdobył 2,7 mln zł.

Spółka Doradcy24 przedstawiła ogólne założenia strategii na lata 2011-14. Ma ona przynieść wzrost wartości rynkowej spółki z obecnych 22 do 90 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy