SSSB obniżył cenę docelową akcji TPSA do 13,5 zł

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 07-09-2001, 19:06

Analitycy banku Schroeder Salomon Smith Barney utrzymali w raporcie z 31 sierpnia rekomendację NEUTRALNIE, ŚREDNIE RYZYKO dla akcji TPSA. Jednocześnie obniżono krótkoterminową cenę docelową papierów z 20 do 13,5 zł.

Powodem opinii banku są coraz gorsze perspektywy działalności operatora w zakresie telefonii stacjonarnej. Wyniki II kwartału, wypowiedzi kierownictwa i nowe statystyki operacyjne skłaniają do obniżenia prognoz przychodów o 4 proc. w 2001r., 8 proc. w 2002r. i 9 proc. w 2003r. W analizie lipcowej SSSB także zrewidowało w dół prognozy sprzedaży TPSA. Obok rachunku wyników, fachowców martwi także bilans i rachunek cash flow spółki. W odróżnieniu od pozostałych operatorów narodowych regionu, TPSA nie jest już postrzegana jako spółki generująca wysokie przepływy gotówkowe. Jeśli telekom nie będzie nadal ciął swoich wydatków inwestycyjnych, nie należy oczekiwać dodatniego cash flow przed 2004r.

Dlatego obecnie zarząd TPSA powinien skoncentrować się na wydajności operacyjnej i dyscyplinie kapitałowej. Może w tym pomóc France Telecom, strategiczny partner spółki.

SSSB wycenił wartość kapitałów własnych na akcję TPSA na 16 zł. Zastosował jednak 15-proc. dyskonto związane z niechęcią inwestorów w stosunku do telekomów, co nie powinno się zmienić w najbliższych kilku miesiącach.

Rekomendację wydano, gdy giełdowy kurs TPSA wynosił 12,8 zł. Na piątkowym zamknięciu GPW wyceniano je już na 13,25 zł. Powodem wzmocnienia jest sprzedaż 12,5 proc. pakietu TPSA francuskiemu inwestorowi. Tej informacji, a także wiadomości o planach inwestycyjnych i personalnych operatora, raport nie uwzględnia.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SSSB obniżył cenę docelową akcji TPSA do 13,5 zł