Stabilizacja długo nie potrwa

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 21-08-2003, 00:00

Wczorajsza sesja nie przyniosła zmian w sytuacji na rynku. Od początku tygodnia wyraźnie spadła zmienność notowań. Systematycznie rośnie za to liczba otwartych pozycji na kontraktach na WIG20, która jest na najwyższym poziomie w historii serii wrześniowej, czyli 21,6 tys. Zapowiada to zbliżające się wybicie z sierpniowej konsolidacji.

Coraz wyraźniejsze oznaki słabości rynku oraz bliskość silnych oporów w okolicy 1500 pkt każe z ostrożnością oceniać szanse ataku na ten poziom. Jednak na razie mamy trend wzrostowy i dopiero spadek poniżej 1430 pkt będzie zapowiadał kłopoty posiadaczy długich pozycji.

Notowania wrześniowej serii futures na WIG20 rozpoczęły się na poziomie wtorkowego zamknięcia (1460 pkt). Początek handlu przyniósł osłabienie i w efekcie wyznaczenie sesyjnego minimum na 1448 pkt w obawie przed spadkami na rynku akcji. Jednak po rozpoczęciu handlu na rynku kasowym nic strasznego się nie stało i to wystarczyło, by po małej panice doszło do dynamicznego odbicia, które zaprowadziło kontrakty do 1668 pkt. Na więcej nie pozwoliły rynki zachodnie, gdzie doszło do wyraźniejszego osłabienia. W rezultacie najpopularniejsza seria futures spadła znów poniżej 1460 pkt.

Tym razem na finiszu sesji nie doszło do odrabiania wcześniejszych strat. W obliczu słabej kondycji na rynku kasowym i na Zachodzie popyt na rynku terminowym wyraźnie nie miał ochoty na podciąganie wartości futures. Notowania zakończyły się dokładnie przy 1460 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stabilizacja długo nie potrwa