Stabilizacja na rynku walutowym

Polska Agencja Prasowa SA
11-05-2006, 16:50

Czwartek nie przyniósł większych zmian na rynku walutowym, a analitycy podkreślają, że na notowania złotegow kolejnych dniach, przy widocznej stabilizacji na polskiej scenie politycznej, największy wpływ będą miały zmiany kursu eurodolara.

Czwartek nie przyniósł większych zmian na rynku walutowym, a analitycy podkreślają, że na notowania złotegow kolejnych dniach, przy widocznej stabilizacji na polskiej scenie politycznej, największy wpływ będą miały zmiany kursu eurodolara.

    Około godziny 16.20 za euro płacono 3,8260 zł wobec 3,83 zł w środę, a za dolara 2,9910 zł wobec 2,9950 zł.

    "W czwartek na rynku było spokojnie. W centrum cały czas pozostaje eurodolar, który dalej może kontynuować wzrost w kierunku poziomu 1,3 dolara za euro. Na lokalnym rynku mamy stabilizację i zastanawiamy się jaki impuls może to zmienić" - powiedział PAP Jakub Wiraszka, dealer walutowy w BRE Banku.

    Na rynku międzynarodowym euro kosztowało 1,2793 dolara, wobec 1,2790 dolara w środę.

    Dolar wcześniej zyskał wobec euro, umacniając się do poziomu 1,2715 za euro, do czego przyczyniła się, zdaniem dealerów, środowa decyzja amerykańskich władz monetarnych o podwyżce stóp procentowych o 25 pb.

    Na lokalnym rynku długu wzrosła rentowność papierów o dłuższych terminach zapadalności.

    W czwartek około godziny 16.20 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 4,37 proc., czyli tak jak w środę, pięciolatek 4,91 proc. wobec 4,87 proc. w środę, a dziesięcioletnich 5,15 proc. wobec 5,11 proc.

    "Piątkowa sesja powinna być spokojna, ale wciąż widać, że na rynku jest dużo kapitału. Nadal w centrum będzie zachowanie rynków bazowych, a w USA w związku z możliwymi podwyżkami stóp cały czas utrzymuje się presja na wzrost rentowności. To może przełożyć się na wzrost rentowności papierów o dłuższej zapadalności" - powiedział Marcin Bilbin, analityk w Pekao SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Stabilizacja na rynku walutowym