Stabilizacja pod oporem

Sebastian Gawłowski
24-02-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła niewielkie zmiany. Najpopularniejsza seria kontraktów na WIG20 pozostaje wciąż poniżej oporu na poziomie 2050 pkt. Ujemna baza zmniejszyła się do 10 pkt. Rynek wszedł w fazę korekty i gracze znów czekają na impuls. Ten ostatnio przychodzi od inwestorów zagranicznych i to ich nastroje zadecydują od dalszym kierunku.

Notowania rozpoczęły się wyraźnym spadkiem marcowej serii futures na WIG20 o 17 pkt do 2028 pkt. Od początku handlu wahania i zmienność rynku nie były znaczące. Dominowały spokojne nastroje i lekka tendencja zwyżkowa. Kontrakty uniknęły testu wsparcia na poziomie 2020 pkt. Jednak niewiele ponad 10-pkt wzrost na nikim nie robił wrażenia. Gracze mają świeżo w pamięci rozpiętości notowań na wcześniejszych sesjach, które sięgały nawet 50 pkt. Maksimum sesji wypadło przy 2043 pkt. Kontrakty nawet nie próbowały atakować poziomu zamknięcia poprzedniej sesji (2045 pkt). Do końca sesji nie działo się nic interesującego. Zamknięcie wypadło na poziomie 2036 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stabilizacja pod oporem