Stabilizacja złotego na poziomie 4,35-4,45 za euro

PAP
opublikowano: 25-05-2009, 16:38

Mamy do czynienia ze stabilizacją złotego w  przedziale 4,35-4,45 za euro. Taki stan rzeczy powinien utrzymać się w  najbliższych dniach - wskazują analitycy. Niewielkich zmian można spodziewać się na rynku obligacji.

Jacek Tomaszewicz z Kredyt Banku uważa, że ewentualne przebicie górnej bądź dolnej granicy może spowodować trwałe odejście złotego od tego przedziału. "Taka sytuacja raczej nie nastąpi jutro, chyba, że dane makro będą dalekie od rynkowego konsensusu" - powiedział.

We wtorek GUS poda dane o bezrobociu w kwietniu. Tego dnia poznamy także dane o dynamice sprzedaży detalicznej w kwietniu.

"Rynek jest senny, nie pracują dziś inwestorzy w USA oraz Wielkiej Brytanii. Złoty wahał się dziś w granicach 4,39-4,42 za euro" - dodał Tomaszewicz.

Niewielką aktywność inwestorzy przejawiali w poniedziałek także na rynku obligacji.

"Ceny były dziś stabilne. Brakowało graczy z USA, a inni inwestorzy byli mało aktywni" - powiedział PAP analityk Raiffeisen Banku Marek Stypułkowski.

Jego zdaniem, w najbliższych dniach nie należy spodziewać się zmian cen obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stabilizacja złotego na poziomie 4,35-4,45 za euro