Czytasz dzięki

Stabilny poziom nastrojów francuskich konsumentów

opublikowano: 26-08-2020, 10:33

W sierpniu na stabilnym poziomie utrzymało się zaufanie konsumentów z Francji. Wsparło je zmniejszenie obaw związanych z bezrobociem, informuje Reuters.

Opracowywany przez agencję statystyczną INSEE wskaźnik zaufania konsumentów utrzymał w sierpniu 2020 r. poziom 94 pkt, taki jak miesiąc wcześniej. Odczyt okazał się zgodny z medianą oczekiwań ekonomistów.

Agencja podkreśla, że obawy gospodarstw domowych dotyczące bezrobocia spadły do najniższego poziomu od kwietnia, kiedy Francja nadal była w stanie dwumiesięcznej blokady koronawirusa, zakończonej 11 maja.

Krajowi udało się uniknąć znaczącego wzrostu trwałego bezrobocia dzięki masowemu wysyłaniu przez firmy pracowników na dotowane przez państwo urlopy. 

W skutek wprowadzonej kwarantanny i obostrzeń związanych z dystansem społecznym i prowadzeniem działalności gospodarczej, francuskie gospodarstwa domowe zgromadziły dodatkowe 100 mld EUR oszczędności podczas blokady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane