Stadionowe zakazy w centrum wiecznego miasta

  • DI
opublikowano: 25-11-2018, 22:00

Straż miejska w Rzymie zaostrza walkę z handlem narkotykami, piciem alkoholu pod gołym niebem i wandalizmem.

Osoby łamiące przepisy dotyczące bezpieczeństwa i godnego wyglądu miasta mogą zostać ukarane nie tylko grzywną, ale też zakazem pobytu w danej strefie. Kara przypomina stosowany we Włoszech zakaz stadionowy i może zostać wymierzona na okres od 48 godzin do 60 dni w przypadku recydywy. Zakaz wstępu dotyczy 14 dzielnic — od okolic Watykanu po historyczne centrum przez rejony restauracji i nocnej rozrywki, czyli Zatybrze i Testaccio, po nowoczesny Eur i nadmorską Ostię.

Wprowadzono też obowiązujący w 14 dzielnicach przez cały rok, a nie — jak do tej pory — tylko latem, zakaz sprzedaży na wynos i konsumpcji napojów alkoholowych w szkle po godzinie 22. Od godziny 23 obowiązywać będzie zakaz picia wina i piwa pod gołym niebem także z innych pojemników. Kary przewidziano też za tzw. biwakowanie, czyli siadanie z prowiantem i napojami w rejonie zabytków oraz przy fontannach, a także ulicznych kranach z wodą pitną. Za jedzenie na brzegu fontanny grozi grzywna w wysokości do 240 EUR.

Prace nad nowym regulaminem trwały trzy lata. Ten z 1946 r. był, zdaniem władz Wiecznego Miasta, „ewidentnie przestarzały” — zabraniał np. wyprowadzania na ulice kur, gęsi i kaczek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu