Stagnacja niemieckiego eksportu

opublikowano: 09-12-2016, 11:52

Niemiecki eksport nie wzrósł tak mocno jak oczekiwano w październiku. Osłabiło to nadzieję, że handel zagraniczny będzie miał znaczący udział we wzroście największej europejskiej gospodarki w ostatnim kwartale roku, pisze Reuters.

W ujęciu skorygowanym sezonowo niemiecki eksport był w październiku o 0,5 proc. większy niż we wrześniu. Import wzrósł o 1,3 proc. Rynek oczekiwał 1,0 proc. wzrostu eksportu i 0,9 proc. zwyżki importu. W skali 12 miesięcy eksport jest bliski stagnacji, rosnąć średnio o 0,1 proc. miesięcznie. Historyczna średnia, to 0,3 proc.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

- Ostatnia słabość funta szterlinga i możliwa protekcjonistyczna polityka nowego prezydenta USA nie wróżą dobrze niemieckiemu eksportowi – powiedział Carsten Brzeski, ekonomista ING.

Nadwyżka handlowa Niemiec spadła w październiku do 20,5 mld EUR z 21,1 mld USD w poprzednim miesiącu. Rynek oczekiwał w październiku wzrostu nadwyżki do 21,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu