Stal ArcelorMittal w kolejce linowej

Barbara Warpechowska
opublikowano: 10-03-2016, 22:00

Pierwsza miejska kolejka linowa we Francji, która powstaje w Breście, wykorzysta liny wyprodukowane przez ArcelorMittal.

tWładze miasta wybrały kolejkę zamiast mostu przez rzekę. Dawniej z kolei linowej korzystano głównie w kurortach narciarskich, teraz staje się ona coraz popularniejsza w zakorkowanych miastach, takich jak Rio de Janeiro czy Singapur. W Breście przebudowa zabytkowych warsztatów w zakolu rzeki na mieszkania i lokale użytkowe przyniesienie znaczny ruch między kompleksem a pozostałymi częściami miasta.

Według szacunków, liczba osób przemieszczających się po Breście wzrośnie o 4 tys. W mieście są tylko dwa mosty przez rzekę Penfeld, dlatego kolejka linowa, która zostanie ukończona w drugiej połowie roku, będzie dużym wsparciem dla rozwijającego się miasta. Poprawi dostęp do prawobrzeżnej części, rozwijając centrum oraz łącząc dzielnice biznesową i mieszkalną.

Rozważano kilka innych rozwiązań komunikacyjnych, łącznie z budową trzeciego mostu. Władze wybrały kolejkę ze względu na koszty (dwa razy tańsza niż most), ochrone środowiska, a także bezpieczeństwo (to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu).

Liny do kolejki dostarczy ArcelorMittal WireSolutions w Bourg-en-Bresse, jeden z dwóch producentów w Europie, którzy są w stanie wbudować światłowody w linę o budowie zamkniętej, by umożliwić przepływ danych. Koncern dostarczy dwie liny pociągowe D25 mm i cztery liny o budowie zamkniętej D50 mm z 12 światłowodami w każdej. Te ostatnie umożliwiają umieszczenie kilku funkcji w jednym elemencie, pozwalając na zmniejszenie kosztów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu