Stał się miliarderem dzięki Angry Birds

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
20-08-2017, 10:25

Zaczęło się od niepozornej gierki, która okazała się światowym przebojem, przez długie lata plasując się w czołówce najpopularniejszych tytułów rozrywkowych na urządzenia mobilne. Odważna decyzja fińskiego biznesmena sprzed dekady doprowadziła go w końcu do ekskluzywnego grona miliarderów.

Koncern Rovio Entertainemnt szykuje się do przeprowadzenia oferty IPO. W ramach pierwotnej oferty publicznej sprzedaży akcji chce pozyskać z rynku 2 mld USD. To oznaczać będzie, że majątek Kaja Heda, szefa rady dyrektorów fińskiej spółki wzrośnie – przy posiadanym przez niego pakiecie około 69 proc. udziałów – do ponad 1,4 mld USD.  

Zobacz więcej

Angry Birds (Rovio Entertainment) fot. Bloomberg

Przed ponad dekadą Hed zainwestował 1 mld EUR (1,2 mld USD) w spółkę założoną przez jego siostrzeńca, która stworzyła legendarną grę „Angry Birds”.

Według raportu spółki za 2016 r., innymi znaczącymi akcjonariuszami są firmy z sektora venture capital Accel Partners i Atomico posiadające po 10 proc. udziałów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Stał się miliarderem dzięki Angry Birds