Stalexport Autostrada Małopolska zarabia na wymianie euro i dolara

PAP
29-09-2007, 08:17

Możliwość opłacenia przejazdu w euro i dolarach wprowadzono na autostradzie A4 Kraków-Katowice dwa lata temu. Nikt jednak nie wie według jakiego klucza koncesjonariusz autostrady wyznacza kurs obcej waluty. Zawsze jest on jednak niższy niż ten w NBP. Tracą na tym kierowcy, a zarabia Stalexport Autostrada Małopolska SA - pisze "Gazeta Krakowska".

- To bardzo dobry pomysł na zarobek. Jak w dobrze prosperującym kantorze, śmieje się Paweł Czapla, szef dwóch kantorów w Krakowie. - Popatrzmy na to czysto teoretycznie. Kierowca podjeżdża samochodem osobowym do bramki i wyjmuje 100 euro. Według przelicznika Stalexportu powinien wydać 3,62 euro za przejazd i otrzymać 96,38 euro reszty. Ale reszta jest wydawana w złotówkach, czyli kierowca dostanie jakieś 346 zł. W kantorze dostałby prawie 17 zł więcej, wylicza Czapla. Codziennie ok. 80 kierowców płaci obcą walutą, tylko na jednej z ponad dziesięciu bramek. Łatwo obliczyć ile na tym zarabia Stalexport.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Stalexport Autostrada Małopolska zarabia na wymianie euro i dolara