Stalexport nowo narodzony

MT
opublikowano: 09-05-2008, 00:00

Trzykrotne podwojenie wyniku netto i wzrost obrotów o 9 proc. — tak wygląda autostradowa spółka po pierwszym kwartale.

Trzykrotne podwojenie wyniku netto i wzrost obrotów o 9 proc. — tak wygląda autostradowa spółka po pierwszym kwartale.

To już drugi kwartał, kiedy Stalexport Autostrady funkcjonuje bez stalowej części dystrybucyjnej, którą sprzedał Złomreksowi. Grupa, specjalizująca się obecnie w działalności autostradowej (głównie obsłudze trasy z Krakowa do Katowic), zanotowała w I kwartale przychody przekraczające 33,3 mln zł. W porównaniu z takim samym okresem 2007 r. ich dynamika wyniosła niecałe 9 proc. Jeszcze lepsza jest w przypadku wyniku netto.

— Spółka się na nowo narodziła, ponieważ gdy porównamy wyniki z działalności autostradowej, zysk netto wzrósł trzykrotnie — chwali się wiceprezes Mieczysław Skołożyński.

O ile w I kw. 2007 r. czysty zysk wynosił 1,94 mln zł, o tyle obecnie niecałe 6,2 mln zł.

Gros wpływów grupie zapewniają dwie spółki zależne: Stalexport Autostrada Małopolska oraz Stalexport Transroute Autostrada, które operują na śląskim odcinku trasy A4. Ich obroty wyniosły 30,9 mln zł. W tym przypadku dynamika nie jest jednak powalająca. W porównaniu z ubiegłym rokiem wyniosła 1 proc.

— Spółka ma raczej dobre perspektywy, ale opóźnia się rozstrzygnięcie przetargów, w których uczestniczy — zauważa Krzysztof Pado, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Konsorcjum z udziałem Stalexportu wygrało na początku kwietnia przetarg na budowę i dostosowanie autostrady A2 Konin — Stryków do standardów autostrady płatnej oraz poboru opłat. W połowie kwietnia do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trafił jednak protest firm, które przegrały. Zarząd czeka też na rozstrzygnięcie przetargu na budowę i eksploatację odcinka drogi Stryków — Konotopa. Konkurentem jest konsorcjum Budimex, Cintra, Ferrovial.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu