Stalexport <SXPT.WA> Zwiększenie udziału

24-10-2003, 16:44

Stalexport <SXPT.WA> Zwiększenie udziału ZWIĘKSZENIE UDZIAŁU
Raport nr 70/2003
Zarząd Stalexport S.A. informuje, że 23 października br., otrzymał od pełnomocnika Citibank Overseas Investment Corporation ("Spółka Dominująca") zawiadomienie - zgodnie z art. 147 ust 5 ustawy prawo o publicznym obrocie papierami ( Dz. U. 1997 Nr 118, poz. 754 z późn. Zm.), że Bank Handlowy w Warszawie S.A. ( "Bank Handlowy") zamierza zwiększyć swój udział w Stalexporcie ( wide zawiadomienie z dnia 26.09.2003r. dot. Nabycia akcji spółki Stalexport S.A. przez podmioty zależne Spółki Dominującej).
Bank Handlowy jest posiadaczem obligacji zamiennych Stalexport, które podlegały konwersji ( w następstwie postępowania układowego) na akcje serii E. Tak jak wszyscy obligatariusze, Bank Handlowy jest uprawniony do nabycia akcji serii E w proporcji do liczby posiadanych obligacji. Bankowi Handlowemu przysługuje prawo do zamiany części obligacji na 317.106 akcji Stalexport, co stanowi ok. 0,3 % kapitału zakładowego Stalexport. Celem nabycia powyższej liczby akcji jest wykorzystanie przysługujących Bankowi Handlowemu uprawnień, co w obecnej sytuacji zostało uznane za najkorzystniejsze ekonomiczne rozwiązanie. W chwili obecnej nie istnieją plany dalszego zwiększania udziału Banku Handlowego w Stalexport w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
Data sporządzenia raportu: 24-10-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stalexport &lt;SXPT.WA&gt; Zwiększenie udziału