Stalowa Wola dostanie 9 mln zł na zieleń

18-07-2017, 14:44
aktualizacja: 18-07-2017, 15:25

Ponad 9 mln zł unijnej dotacji na zagospodarowanie zieleni miejskiej otrzyma gmina Stalowa Wola - poinformował dzisiaj NFOŚiGW.

Gmina Stalowa Wola znalazła się na liście beneficjentów środków unijnych przyznawanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Dzisiaj władze miasta i przedstawiciel funduszu podpisali w tej sprawie umowę o przekazaniu 9,6 mln zł. Samorząd przeznaczy dotację na rozwój terenów zielonych w gminie - projekt dotyczy zagospodarowania zieleni miejskiej na trzech obszarach na terenie miasta: na Błoniach nad Sanem, na terenie położonym wzdłuż osiedla Skarpa oraz w Zespole parkowo-pałacowym w Stalowej Woli-Charzewice. Rozwiązania krajobrazowe, które będą zastosowane, mają "propagować edukację ekologiczną" i poprawić jakość środowiska miejskiego. 

W ramach projektu, którego realizacja przewidziana jest na lata: 2017-2018, planowane są m.in. nasadzenia drzew i krzewów, naturalizowane kompozycje roślinne, budowę ścieżek pieszych i pieszo-rowerowych wraz z wyznaczeniem przyrodniczej ścieżki edukacyjnej, program budowy stanowisk lęgowych ptaków, hotele dla owadów, budowę placów zabaw, boisk i tarasy wypoczynkowe. Realizacja

Całkowity koszt inwestycji to 12,9 mln zł. Większość tej kwoty pokryje właśnie dotacja, która pochodzi z Funduszu Spójności, a dokładnie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, oś priorytetowa II: Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie 2.5: Poprawa jakości środowiska miejskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Stalowa Wola dostanie 9 mln zł na zieleń