Stalprodukt finalizuje zakup Cynk-Malu

KAP
opublikowano: 24-07-2008, 00:00

Spółka obejmuje 51 proc. akcji prawie za  33 mln zł. Cynk-Mal wyda je na inwestycje.

Spółka obejmuje 51 proc. akcji prawie za 33 mln zł. Cynk-Mal wyda je na inwestycje.

Jutro Stalprodukt ma sfinalizować opłacenie kapitału firmy Cynk-Mal, zajmującej się produkcją bednarki ocynkowanej (używanej na przykład do budowy zewnętrznych urządzeń piorunochronnych) oraz drutu. Małopolska spółka — dzięki podwyższeniu kapitału prawie o 33 mln zł — obejmuje 51 proc. akcji Cynk-Malu.

— Około 22 mln zł przeznaczymy na inwestycję w nową linię do produkcji taśm. Pozostałą kwotę wydamy na doinwestowanie zakładu w Serbii i bieżące inwestycje w Polsce — mówi Andrzej Czekało, prezes Cynk-Malu oraz jeden z udziałowców spółki.

Moce produkcyjne nowej linii taśm są szacowane na 50-60 tys. ton rocznie. To bardzo dużo, bo obecnie funkcjonująca linia w Cynk-Malu produkuje 9 tys. taśm w ciągu roku. Nowe wyroby mają być także bardziej nowoczesne niż dotychczasowe.

— Poszerzenie działalności w produkcji taśm i dołączenie do grupy Stalproduktu nie oznacza rezygnacji z dotychczasowej działalności. Utrzymamy produkcję bednarki — kontrolujemy przecież 60-70 proc. tego rynku — uspokaja kontrahentów Andrzej Czekało.

Firma — zanim porozumiała się ze Stalproduktem — planowała debiut na giełdzie. Przy obecnej słabej koniunkturze na parkiecie cieszy się jednak, że wy- brała alians z małopolską spółką.

60

tys. ton Tyle taśm rocznie, po inwestycjach, będzie mógł produkować Cynk-Mal. Obecnie moce sięgają 9 tys. ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu