Stalprodukt: trend jest bardzo silny

PW
opublikowano: 27-11-2006, 00:00

Kurs Stalproduktu porusza się w trendzie wzrostowym. Tegoroczna stopa zwrotu z jego akcji wynosi już blisko 650 proc. Zgodnie z teorią analizy technicznej trend wykazuje silniejszą tendencję do kontynuacji w swoim kierunku niż do jego zmiany. Innymi słowy, należy go wykorzystywać, dopóki nie pojawią się wskazówki sygnalizujące zmianę, jak np. kapitulacja przed ważnym oporem lub niekorzystne formacje.

Takim niekorzystnym czynnikiem może być porażka w strefie oporu zbliżonej do 600 zł. Chociaż długie zmaganie się z tą psychologiczną granicą można tłumaczyć też wcześniejszą, bardzo dynamiczną zwyżką. Trend wzrostowy w przypadku Stalproduktu przyspieszył. Tempo wzrostu w ostatnich tygodniach może budzić pewne obawy przed naturalną korektą, szczególnie że oscylatory od pewnego czasu poruszają się w obszarach swoich ekstremów, sugerując wykupienie rynku. Na ryzyko korekty wskazuje też niezbyt wysoka aktywność inwestorów. Podsumowując — notowaniom Stalproduktu przydałby się okres uspokojenia, co pozwoliłoby na odzyskanie równowagi. Można zaryzykować twierdzenie, że w przeciwnym razie naturalna korekta notowań wydaje się nieuchronna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stalprodukt: trend jest bardzo silny