Stalprofil kupił 28,85 proc. akcji Izostalu za 3,5 mln zł

(Marek Druś)
opublikowano: 01-04-2005, 09:07

Stalprofil poinformował o kupnie za 3,5 mln zł 28,85 proc. akcji Izostalu. Po transakcji kontroluje 88,67 proc. jego kapitału.

Stalprofil poinformował o kupnie za 3,5 mln zł 28,85 proc. akcji Izostalu. Po transakcji kontroluje 88,67 proc. jego kapitału.

Stalprofil kupił 64.850 akcji Izostalu od PPHU CEHAMOG. Ich wartość nominalna to 6.485.000 zł.

- Sfinalizowana transakcja nabycia akcji od dotychczasowych akcjonariuszy jest konsekwencją dążenia do wzrostu kapitałowego zaangażowania w spółkę, co w ocenie Zarządu spotęguje efekt synergii we współpracy pomiędzy Stalprofil S.A. i Izostal S.A., stworzy możliwość nieskrępowanego kreowania strategii dla firmy Izostal S.A. oraz przyspieszy realizację przygotowywanych scenariuszy jej rozwoju – głosi komunikat Stalprofilu.

Podstawowa działalność Izostalu to antykorozyjne izolowanie rur stalowych, produkcja rur polietylenowych oraz handel rurami stalowymi.

- Stalprofil wchodzi na nowe rozwojowe i charakteryzujące się wysoką rentownością rynki związane z infrastrukturą sieci przesyłowych i dystrybucyjnych gazu i innych mediów. Działalność ta jest działalnością komplementarną w stosunku do podstawowej działalności Stalprofilu – informuje zarząd spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Stalprofil kupił 28,85 proc. akcji Izostalu za 3,5 mln zł