Stalprofil odstąpił od podpisania umowy z Polską Spółką Gazownictwa

opublikowano: 06-06-2022, 11:02
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stalprofil odstąpił od podpisania z Polską Spółką Gazownictwa wartej 27,3 mln zł umowy na budowę gazociągu na odcinku Dąbrowa Górnicza - Szopienice.

Spółka tłumaczy to wystąpieniem niezależnych od niej czynników, które wystąpiły o dacie złożenia oferty. Chodzi o anulowanie ofert przez podwykonawców w zakresie robót specjalistycznych, ograniczenie możliwości kupienia materiałów niezbędnych do realizacji zamówienia w zaplanowanych terminach i cenach (co jest skutkiem agresji Rosji na Ukrainę i wprowadzeniem sankcji) oraz nadmiernie wydłużonym tokiem postępowania. To ostatnie uniemożliwia wykonanie prac w zaplanowanym terminie.

“Oferta Stalprofilu była zabezpieczona wadium w wysokości 250 tys. zł. Skutkiem odstąpienia od zawarcia umowy Zamawiający dokonał zatrzymania wadium. Wykonawca uznając, że przyczyną odstąpienia od podpisania umowy było wystąpienie zdarzeń o charakterze siły wyższej zamierza dochodzić od zamawiającego zwrotu wadium” - podał Stalprofil.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane