Standard Chartered otworzy biuro w Polsce, zatrudni 750 osób

opublikowano: 14-06-2018, 11:37
aktualizacja: 14-06-2018, 11:42

Standard Chartered ogłosił zamiar otwarcia biura w Polsce.

Spółka Standard Chartered Global Business Services Sp z o.o. będzie globalnym centrum biznesowym banku, dołączając do sieci tego typu centrów działających już w Chinach, Indiach i Malezji, które zarządzają transgranicznymi aktywnościami w obszarach takich jak technologie, usługi finansowe, cyberbezpieczeństwo czy operacje bankowe.

Polska spółka Standard Chartered będzie globalnym centrum biznesowym banku, dołączając do sieci tego typu centrów działających już w Chinach, Indiach i Malezji.
Zobacz więcej

Nie pierwszyzna

Polska spółka Standard Chartered będzie globalnym centrum biznesowym banku, dołączając do sieci tego typu centrów działających już w Chinach, Indiach i Malezji. Mat. prasowe

Zobacz także

Bank chce zatrudnić w polskim biurze 150 specjalistów w dziedzinie zapobiegania przestępczości finansowej, technologii, zarządzania zasobami ludzkimi i innych usług, które to globalne centrum biznesowe będzie świadczyło na rzecz innych spółek z grupy Standard Chartered. W planach jest zwiększenie zatrudnienia w Warszawie do 750 osób w kolejnych latach. 

Prezesem spółki będzie Rowena Everson.

- Wraz z rosnącą koncentracją na współpracy z klientami zlokalizowanymi w Europie i Amerykach, wierzymy, że niezbędne jest utworzenie zachodniego centrum, które będzie mogło wspierać naszych klientów, działając w bliższej im strefie czasowej niż istniejące już w naszej organizacji jednostki tego typu - powiedział Stephen Sheridan, COO na Europę i Ameryki w Standard Chartered.

Rozpoczęcie działalności operacyjnej polskiego biura banku planowane jest na wrzesień 2018 roku.

Standard Chartered to instytucja finansowa działająca w ponad 60 krajach i zatrudniająca 86 tys. osób. Jej aktywa na koniec 2017 r. miały wartość 663 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu