Standard Chartered otworzy biuro w Polsce, zatrudni 750 osób

14-06-2018, 11:37
aktualizacja: 14-06-2018, 11:42

Standard Chartered ogłosił zamiar otwarcia biura w Polsce.

Spółka Standard Chartered Global Business Services Sp z o.o. będzie globalnym centrum biznesowym banku, dołączając do sieci tego typu centrów działających już w Chinach, Indiach i Malezji, które zarządzają transgranicznymi aktywnościami w obszarach takich jak technologie, usługi finansowe, cyberbezpieczeństwo czy operacje bankowe.

Nie pierwszyzna
Zobacz więcej

Nie pierwszyzna

Polska spółka Standard Chartered będzie globalnym centrum biznesowym banku, dołączając do sieci tego typu centrów działających już w Chinach, Indiach i Malezji. Mat. prasowe

Zobacz także

Bank chce zatrudnić w polskim biurze 150 specjalistów w dziedzinie zapobiegania przestępczości finansowej, technologii, zarządzania zasobami ludzkimi i innych usług, które to globalne centrum biznesowe będzie świadczyło na rzecz innych spółek z grupy Standard Chartered. W planach jest zwiększenie zatrudnienia w Warszawie do 750 osób w kolejnych latach. 

Prezesem spółki będzie Rowena Everson.

- Wraz z rosnącą koncentracją na współpracy z klientami zlokalizowanymi w Europie i Amerykach, wierzymy, że niezbędne jest utworzenie zachodniego centrum, które będzie mogło wspierać naszych klientów, działając w bliższej im strefie czasowej niż istniejące już w naszej organizacji jednostki tego typu - powiedział Stephen Sheridan, COO na Europę i Ameryki w Standard Chartered.

Rozpoczęcie działalności operacyjnej polskiego biura banku planowane jest na wrzesień 2018 roku.

Standard Chartered to instytucja finansowa działająca w ponad 60 krajach i zatrudniająca 86 tys. osób. Jej aktywa na koniec 2017 r. miały wartość 663 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Standard Chartered otworzy biuro w Polsce, zatrudni 750 osób