Standard & Poor's uzyskał zgodę na działalność w Chinach

  • PAP
opublikowano: 28-01-2019, 20:09

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's uzyskała prawo do prowadzenia działalności w Chinach. Chiński bank centralny poinformował w poniedziałek, że oddział S&P w Pekinie będzie mógł prowadzić oceny zdolności kredytowej.

Agencja dpa zwraca uwagę, że w informacji tej nie wspomniano o innych agencjach ratingowych, takich jak Moody's czy Fitch. Chiński bank centralny podkreślił, że zgoda na działalność w Chinach zagranicznej agencji ratingowej to rezultat zwiększonego zainteresowania zagranicznych inwestorów chińskimi papierami wartościowymi denominowanymi w juanach.

Bank centralny zapowiedział wspieranie dalszego otwarcia rynku ratingowego i jednocześnie ścisłą kontrolę tej branży.

Dpa zwraca uwagę, że Chiny zasadniczo otworzyły swój rynek ratingowy w 2017 roku w ramach programu reform, "który jednak potem utknął w miejscu". S&P zapowiadał w zeszłym roku opracowanie skali ratingowej dostosowanej do realiów chińskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane