Stanisław Kluza wiceministrem

BMK
28-04-2006, 00:00

Stanisław Kluza, główny ekonomista BGŻ, ósmego maja zostanie podsekretarzem stanu w ministerstwie finansów. Zastąpi odwołanego wczoraj przez premiera Mariana Moszoro, odpowiedzialnego za departamenty Finansów Gospodarki Narodowej, Polityki Regionalnej i Rolnictwa oraz Gwarancji i Poręczeń.

Jednak z informacji „PB” wynika, że nowy minister przejmie inne departamenty. Będzie odpowiedzialny m.in. za dług publiczny oraz statystykę i analizy.

Stanisław Kluza jest absolwentem i pracownikiem SGH (Instytut Statystyki i Demografii). W 2002 r. otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską w dziedzinie ekonomii. Specjalizuje się w polityce pieniężnej, statystyce, ekonometrii, bankowości i makroekonomii. Był m.in. stypendystą Krajowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (1998) i Komisji Fulbrighta (1999-2000).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BMK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stanisław Kluza wiceministrem