Czytasz dzięki

Starbucks jedną nogą już w Polsce

Marek Druś
opublikowano: 06-02-2007, 00:00

Możliwe, że do walki o podniebienia Polaków włączy się kolejny gracz. Za to jaki gracz!

Możliwe, że do walki o podniebienia Polaków włączy się kolejny gracz. Za to jaki gracz!

AmRest Holdings poinformował o podpisaniu z holenderskim Starbucks Coffee EMEA, spółką zależną amerykańskiej sieci kawiarni Starbucks, niewiążącego wstępnego memorandum. Dotyczy ono „potencjalnej współpracy w zakresie otwierania i prowadzenia restauracji Starbucks przez spółkę joint venture utworzoną przez AmRest i Starbucks”. W lakonicznym komunikacie nie podano więcej informacji.

Nie wiadomo zatem, kiedy polscy wielbiciele kawy będą mogli skosztować jej wielu rodzajów serwowanych przez Starbucks. Dotychczas amerykańska spółka tłumaczyła nieobecność na polskim rynku koniecznością jego dokładnej analizy, bądź obawą o odpowiednią jakość kawy.

Podpisanie umowy z AmRest w sprawie stworzenia spółki joint venture to jedna z trzech form ekspansji zagranicznej, którą stosuje Starbucks. Pozostałe to udzielenie licencji jednemu podmiotowi lub stworzenie własnej spółki. Wybór AmRest jest nieprzypadkowy. Spółka prowadzi restauracje Pizza Hut i KFC w Polsce i Czechach. Ma także własne restauracje Rodeo Drive i FreshPoint. Jest czołowym operatorem sieci restauracji szybkiej obsługi w Europie Środkowo-Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane