Starbucks zatrudni 10 tys. uchodźców

opublikowano: 30-01-2017, 07:07

Starbucks ogłosił, że zatrudni w ciągu pięciu lat 10 tys. uchodźców w lokalach na całym świecie. To odpowiedź spółki na dekret prezydenta Donalda Trumpa o wstrzymaniu programu przyjmowania uchodźców.

W liście skierowanym do personelu prezes Howard Schultz pisze, że dekret prezydenta spowodował „zdziwienie, zaskoczenie i sprzeciw”. Zapowiedział, że zatrudnianie uchodźców rozpocznie się w USA i będzie dotyczyło przede wszystkim osób, które służyły w armii USA lub ją wspierały.

Schultz to kolejny szef wielkiej amerykańskiej spółki, który krytykuje podpisany w piątek przez Trumpa dekret, zakazujący wpuszczania przez co najmniej 90 dni do USA imigrantów z siedmiu muzułmańskich państw i zawieszający na 120 dni program przyjmowania uchodźców. Wcześniej krytycznie o decyzji prezydenta USA wypowiedzieli się szefowie m.in. Facebooka, Google i Tesli.

Starbucks ma 25 tys. kawiarni w 75 krajach świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Starbucks zatrudni 10 tys. uchodźców