Start komórek Netii

ZK
opublikowano: 25-09-2008, 00:00

Cel na ten rok: 10 tys. klientów. Ale przy tej bazie nie powinno być problemów.

Cel na ten rok: 10 tys. klientów. Ale przy tej bazie nie powinno być problemów.

Operator telekomunikacyjny liczy, że do końca przyszłego roku pozyska 10 tys. klientów i kilkanaście milionów złotych przychodów dzięki wprowadzonej wczoraj do oferty usłudze telefonii mobilnej.

W kolejnych latach Netia chce pozyskiwać dzięki nowej usłudze kilkadziesiąt tysięcy klientów rocznie, co zapewni giełdowej spółce dodatkowe roczne wpływy wysokości kilkudziesięciu milionów złotych.

— W tej linii produktowej chcemy rozwijać się w sposób zrównoważony, by koszty pozyskania klientów bilansowały się z przychodami — mówi Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Specjaliści twierdzą, że to realne założenia.

— Dla Netii to produkt dodatkowy. Przy posiadanej przez spółkę bazie klientów namówienie ich do skorzystania z nowej oferty to w głównej mierze kwestia odpowiedniej zachęty — twierdzi Michał Marczak, analityk DI BRE Banku.

Uważa jednak, że telefonia komórkowa nie będzie dla Netii specjalnie znaczącym źródłem przychodów. Prezes zapowiada, że w październiku spółka poda nowe prognozy sprzedaży na ten i przyszły rok

Przy okazji Mirosław Godlewski podtrzymał, że w tym roku grupa przeznaczy łącznie około 60 mln zł na akwizycje lokalnych sieci ethernetowych, co oznacza, że może na ten cel wydać jeszcze 50 mln z

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy