Czytasz dzięki

Start-up pozyskał 11 mln EUR na ekspansję m.in. w Polsce

opublikowano: 31-01-2020, 15:15

Włoski start-up Supermercato24 ogłosił pozyskanie 11 mln EUR na ekspansję w kraju, w Polsce oraz pozostałej części Europy, donosi EU-Startups.

W najnowszej rundzie finansowania uczestniczyły DIP oraz dotychczasowi inwestorzy: FII Tech Growth, 360 Capital Partners i Innogest.

- Nasza firma ugruntowała pozycję lidera we Włoszech, a teraz skalujemy się na arenie międzynarodowej. Właśnie uruchomiliśmy naszą usługę w Polsce i dążymy do ekspansji geograficznej w całej Europie, jednocześnie wprowadzając nowe narzędzia do obsługi naszych partnerów detalicznych i marek. Rynek e-spożywczy w UE znajduje się w kluczowej fazie wzrostu i chcemy przodować, wykorzystując naszą technologię i innowacyjny model biznesowy – powiedział Federico Sargenti, prezes włoskiego start-upu.

W październiku informowaliśmy, że Supermercato24 przejął polskie Szopi.pl aby przyspieszyć ekspansję na polskim rynku. Oba serwisy zajmują się dostawą zakupów spożywczych zamówionych przez Internet. 

Supermercato24 działa w 31 włoskich miastach. Istniejące od 2016 roku Szopi.pl działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Zajmuje się dostarczaniem produktów z największych polskich supermarketów i dyskontów, takich jak: Carrefour, Auchan, Biedronka czy Lidl.

Supermercato24 zatrudnia ok. 140 osób i ma trzy biura: w Mediolanie, Weronie i Warszawie. Chce do końca roku rozszerzyć działalności na kolejne kraje.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, .eu-startups.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy