Startuj po ostatnie pieniądze na innowacje

Agnieszka Jabłońska
24-11-2010, 06:46

W przyszłym roku firmy dostaną na innowacje 1,6 mld zł. W kolejnych latach tak duży strumień już nie popłynie.

Choć źródełko z dotacjami na innowacje wysycha, kilka okazji jeszcze się nadarzy. Z harmonogramu konkursowego dla Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG), do którego dotarł "PB", wynika, że w przyszłym roku pieniądze znajdą się m.in. na najbardziej popularne e-dotacje i dofinansowanie inwestycji w badania i rozwój. Poza tym Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprosi firmy do kilkunastu innych, mniej obleganych, konkursów o unijną kasę. Przedsiębiorstwa, które chcą stanąć w szranki, powinny dobrze się przygotować. Konkurencja będzie duża, a kolejnej szansy mogą już nie dostać.

— Harmonogram konkursowy już został uzgodniony z regionalnymi oddziałami, więc nie powinien się zmieniać. Firmy mogą rozkładać siły na przyszły rok. Wszystkie wnioski będą składane elektronicznie, na zasadach, jakie do tej pory obowiązywały tylko w działaniach 8.1 i 8.2 — zapowiada Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

Najwięcej, bo aż 700 mln zł, z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) popłynie na gospodarkę elektroniczną. W kwietniu PARP ogłosi najpopularniejszy w historii konkurs, w którym firmy walczą o dotacje na świadczenie usług w sieci (działanie 8.1 POIG). Dwie okazje do dogrywki dostaną także przegrani z listopadowej edycji konkursu 8.2 (obecny nabór zakończy się 30 listopada), w którym dostępne są dotacje na rozwiązania elektroniczne w relacjach B2B.

Harmonogram konkursów PARP (załącznik)

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Startuj po ostatnie pieniądze na innowacje