Stary zarząd PTC złoży zażalenie na decyzję Sądu Rejestrowego

Polska Agencja Prasowa SA
25-02-2005, 18:41

Odwołany przez radę nadzorczą stary zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej zapowiedział, że złoży zażalenie na decyzję sądu rejestrowego, który na wniosek Deutsche Telekom i Elektrimu dokonał zmian w księdze udziałowców PTC.

Odwołany przez radę nadzorczą stary zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej zapowiedział, że złoży zażalenie na decyzję sądu rejestrowego, który na wniosek Deutsche Telekom i Elektrimu dokonał zmian w księdze udziałowców PTC.

    Elektrim i Deutsche Telekom wspólnie doprowadziły w piątek do zmiany rady nadzorczej w PTC i następnie do zmian w zarządzie operatora sieci Era. Zmiany te zostały przeprowadzone wbrew trzeciemu udziałowcowi PTC, czyli Vivendi.

    Nowo powołany zarząd PTC zwrócił się do Krajowego Rejestru Sądowego o wpisanie do księgi udziałowców PTC Elektrimu jako bezpośredniego udziałowca tej spółki. Krajowy Rejestr Sądowy dokonał tych zmian. Oznacza to, że Elektrim ma bezpośrednio 48 proc. udziałów w PTC.

    KRS wpisał również do rejestru nowy zarząd PTC. Sąd wykreślił z zarządu jego członków: Bogusława Kułakowskiego, Ryszarda Pospieszyńskiego i Jonathana Easticka, a wpisał na ich miejsce Tadeusza Kubiaka, Tomasza Holca i Andrzeja Sykulskiego.

    Stary zarząd na czele z odwołanym prezesem Bogusławem Kułakowskim rozważa wystąpienie do prokuratury z informacją o złamaniu prawa przez Elektrim i Deutsche Telekom.

    "Opinie naszych doradców prawnych w tym temacie są jednoznaczne. Decyzja o złożeniu zażalenia od decyzji sądu rejestrowego zapadnie wkrótce" - powiedział w piątek dziennikarzom prezes Kułakowski. Dotychczasowy zarząd uważa jednak swoje odwołanie za nielegalne i zablokował dostęp do siedziby spółki nowym członkom zarządu.

    "Musimy wyjaśnić sytuację co do funkcjonowania zarządu. Na pewno wnikliwie przeanalizujemy sytuację prawną" - powiedział Kułakowski. Według niego, nadal obowiązuje zakaz dokonywania zmian w księdze udziałowców, wprowadzony przez sąd pod koniec grudnia zeszłego roku.

    Ze stanowiskiem starego zarządu nie zgadza się Tadeusz Kubiak, powołany w piątek na stanowisko prezesa PTC. "Jesteśmy legalnym zarządem wybranym przez nową radę nadzorczą i zarejestrowanym przez sąd. Nie zostaliśmy w dniu dzisiejszym wpuszczeni do siedziby spółki przed część członków odwołanego zarządu, co jestdziałaniem bezprawnym" - powiedział PAP Kubiak.

 Dodał, że zarząd PTC rozważa zastosowanie środków prawnych przeciwko osobom, które uniemożliwiły podjęcie obowiązków przez nowych członków zarządu.  "Chcę zaznaczyć, że sama firma funkcjonuje normalnie,nieporozumienia dotyczą jedynie szczebla zarządu i mam nadzieję, że zostaną bardzo szybko rozwiązane" - powiedział Kubiak.

  Zamieszanie wokół zarządu PTC, a przede wszystkim wpisanie przez sąd rejestrowy zmian w księdze udziałowców operatora sieci Era, spowodowały gwałtowny wzrost notowań Elektrimu.  Wyobraźnię inwestorów rozpaliła wiadomość, że Elektrim jest w tej chwili jedynym posiadaczem 48 proc. PTC. Wcześniej udziały te należały do Elektrimu Telekomunikacja, w którym kontrolę sprawuje Vivendi.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Stary zarząd PTC złoży zażalenie na decyzję Sądu Rejestrowego