Stasiak: polskie REIT-y pozwolą zwiększyć skalę inwestycji na rynku mieszkaniowym

  • PAP
opublikowano: 20-09-2018, 07:25

Polskie REIT-y pozwolą zwiększyć skalę inwestycji na rynku mieszkaniowym, a to może wpłynąć na rozwój stabilnego rynku najmu instytucjonalnego - powiedział PAP wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak. Przypomniał, że prace nad projektem ustawy o REIT-ach trwają.

Zobacz więcej

fot. Puls Biznesu

W ocenie Stasiaka budownictwo mieszkaniowe powinno być w znacznie większym stopniu finansowane z oszczędności, które są gromadzone na nisko oprocentowanych lokatach bankowych. "Na świecie od kilku do kilkunastu procent tego rodzaju oszczędności jest inwestowanych w nieruchomości, w tym w znacznym stopniu, w nieruchomości mieszkaniowe. W Polsce tego rodzaju inwestycje są praktycznie nieobecne" - powiedział.

Jak zauważył Stasiak, następnym brakującym na polskim rynku instrumentem finansowym, który może pomóc w finansowaniu mieszkań, jest REIT. "Dobra wiadomość jest taka, ze rząd przygotowuje ustawę o polskich REIT-ach, REIT-ach inwestujących na rynku mieszkań na wynajem. Zgodnie z zapowiedziami w polskim porządku prawnym ta ustawa ma się pojawić z początkiem przyszłego roku" - powiedział Stasiak.

"Mam nadzieję, ze uda się zobaczyć pierwsze polskie REIT-y notowane na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie już w przyszłym roku" - podkreślił Stasiak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu