Stasiak zapowiada pomoc finansową dla powodzian

PAP
opublikowano: 26-06-2009, 16:32

Wiceszef prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak, który wizytuje w piątek zalane tereny na Podkarpaciu, zapowiedział "doraźną pomoc" finansową dla poszkodowanych. Jak mówił w grę wchodzą sumy rzędu kilkuset tysięcy złotych.

"Nie obiecuję, że odbudujemy komuś dom, ale w przypadku zniszczenia np. ratującej życie aparatury medycznej możemy uruchomić środki" - powiedział Stasiak. Poinformował, że po zakończeniu wizyty na Podkarpaciu sporządzi dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego notatkę, która może być podstawą wypłaty doraźnej pomocy.

Minister Stasiak spotka się na Podkarpaciu ze sztabem kryzysowym i mieszkańcami, a wieczorem ma wymienić się informacjami z wicepremierem Grzegorzem Schetyną, który także odwiedził zalane rejony.

Stasiak podkreślił, że odwiedza inne miejsca niż Schetyna, aby obraz był pełniejszy. "Działamy jako jedna administracja; bardzo pilnuję, byśmy zagrali jako jedna drużyna" - powiedział minister.

W powiecie ropczycko-sędziszowskim i samych Ropczycach w czwartek w wyniku intensywnych opadów deszczu wylała lokalna rzeka Wielopolka. Zalała i podtopiła ok. 400 domów. Ewakuowano ok. 600 mieszkańców. Jest też jedna ofiara śmiertelna - mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec wsi Brzeziny. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane