Statoil wprowadza nowe paliwo premium – DieselGold

DI
opublikowano: 28-10-2009, 16:34

28 października na ponad 100 stacjach w Polsce Statoil wprowadza nowe paliwo premium – DieselGold.

Dzięki nowatorskiej technologii SDP (Statoil Diesel Protection) nowy olej napędowy pozwala utrzymać czystość i sprawność wysokoprężnych silników diesla. Ten rodzaj napędu ma obecnie 40 procent nowych samochodów sprzedawanych w Polsce. Przekłada się to na strukturę rynku paliw, w którym udział oleju napędowego wynosi 51 procent.

W badaniu niezależnego laboratorium testowego APL (Automotive Prüftechnick, Landau Gmbh, Niemcy) wykazano, że paliwo DieselGold z dodatkiem uszlachetniającym, jako jedyne spośród wszystkich badanych paliw utrzymywało stały poziom mocy silnika w 32-godzinnym cyklu pracy. Dla porównania poziom mocy generowany przez konkurencyjne paliwa z innymi dodatkami spadał w tym samym czasie od ponad 3 do ponad 7 procent. Statoil zapewnił sobie wyłączność na stosowanie wybranego przez siebie dodatku do paliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Statoil wprowadza nowe paliwo premium – DieselGold