Stawki najmu trzymają się mocno

Mateusz Gawin, Bankier.pl
15-02-2017, 22:00

Na początku nowego roku nie doszło do większych zmian w cenach najmu mieszkań w największych miastach.

Na wynajem średniej wielkości mieszkania (38-60 mkw.) w Warszawie właściciele oczekiwali w ogłoszeniach w styczniu prawie 3000 zł za miesiąc. To zdecydowanie najwięcej w Polsce, bo w drugim w zestawieniu Gdańsku wyjściowa stawka ofertowa to 2235 zł za mkw. — wynika z danych portalu Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl.

Stawki ofertowe wynajmu stoją w miejscu od miesięcy — korekty w relacji miesiąc do miesiąca są znikome i nie przekraczają kilkudziesięciu złotych w zależności od kategorii metrażowej i miasta.

W Łodzi, gdzie największe obniżki dotyczyły małych i największych metraży, stawka spadła o 70 zł miesięcznie. O 50-60 zł miesięcznie obniżyłysię także oczekiwania oferentów z Gdańska.

Obniżki w Łodzi nie były jednak na tyle wystarczające, żeby średnia stawka za najmniejsze mieszkania spadła poniżej granicy 1000 zł miesięcznie. Niewiele ponad 1000 zł z wynajmu mieszkania o powierzchni nieprzekraczającej 38 mkw. oczekiwano także w Szczecinie (1181 zł), Bydgoszczy (1095 zł), Katowicach (1276 zł) i Lublinie (1350 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Gawin, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Stawki najmu trzymają się mocno