Czytasz dzięki

Stella z wizytą w Plast-Boksie

KSA
opublikowano: 09-09-2009, 00:00

Przedstawiciele firmy, w którą zainwestował Krzysztof Moska, spotkali się z giełdową spółką. Na razie bez konkretów.

Przedstawiciele firmy, w którą zainwestował Krzysztof Moska, spotkali się z giełdową spółką. Na razie bez konkretów.

Potwierdziły się informacje "PB" — przedstawiciele Stelli, produkującej m.in. worki na śmieci, złożyli w poniedziałek wizytę w Plast-Boksie. Stella to najnowsza inwestycja Krzysztofa Moski — kupił 18 proc. jej akcji. Dostrzega synergie w ewentualnej współpracy tej firmy z giełdowym Plast-Boksem, którego również jest akcjonariuszem.

— Poznaliśmy się z przedstawicielami Stelli, ale nie było czasu na dłuższą rozmowę, bo spieszyliśmy się na obrady walnego zgromadzenia akcjonariuszy — mówi Waldemar Pawlak, wiceprezes Plast-Boksu.

Żadne ustalenia w sprawie ewentualnej współpracy obu firm nie zostały na razie poczynione.

— Nie było na to czasu. Myślę, że spotkamy się jeszcze za 2-3 tygodnie — informuje Waldemar Pawlak.

Wyjaśnia, że sam wybiera się właśnie na urlop, a przedstawiciele Stelli zajęci są teraz m.in. dopinaniem emisji akcji, w której udział wziął Krzysztof Moska.

Tymczasem i Plast-Box może oficjalnie ruszyć z emisją z prawem poboru — akcjonariusze zgodzili się właśnie na podwyższenie kapitału. Wartość emisji szacowano wcześniej na 22 mln zł. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone m.in. na rozbudowę zakładu. Ostateczna cena akcji nie jest jednak jeszcze ustalona.

— Nie będziemy trzymać rynku w niepewności i postaramy się ją sprawnie ustalić — mówi Waldemar Pawlak.

Dniem prawa poboru będzie 2 listopada. Posiadaczowi jednej "starej" akcji Plast-Boksu przysługiwać będzie prawo do objęcia jednej akcji nowej emisji. Zanim dojdzie do oferty, giełdowa spółka będzie musiała przygotować prospekt emisyjny i uzyskać akceptację Komisji Nadzoru Finansowego. Prace nad dokumentem już trwają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy