Sterprojekt stanął na czele branży

Dariusz Karolak
opublikowano: 05-11-2001, 00:00

Na nowego lidera branży informatycznej powoli wyrasta Sterprojekt. Walor ten od 26 X rośnie na dużych obrotach, dzięki czemu bykom udało się pokonać opór długoterminowej linii bessy z wykresu wolumenowego. Chociaż możliwy jest ruch powrotny do tej linii, 10,45, to długoterminową bessę możemy uznać za zakończoną. U podstaw rosnącego zainteresowania Sterprojektem leżą konsolidacyjne plany Prokomu, który na ten cel przygotował środki (sprzedaż WP i emisja obligacji zamiennych). Równość fal w obrębie impulsu rozpoczętego w połowie sierpnia pozwala oczekiwać wzrostu do 14,3, tj. okolic lokalnego szczytu z początku czerwca (14,2).

Potwierdzeniem niezwykłości obecnej sytuacji technicznej jest osiągnięcie przez Ultimate poziomów ze szczytu hossy internetowej, tj. z III’00 i ustanowienie historycznego rekordu przez ten wskaźnik w ujęciu tygodniowym. Innym wskaźnikom daleko do przegrzania, dlatego oczekiwanie, że krótkoterminowy potencjał wzrostowy jest znaczny wydaje się mieć swoje uzasadnienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sterprojekt stanął na czele branży