Czytasz dzięki

Stetoskop StethoMe na telemedycznej platformie

ANB
opublikowano: 10-06-2020, 16:23

Technologiczny start-up StethoMe i platforma telemedyczna Mediguard rozpoczęły współpracę. Upatrują szansy dla siebie w zmieniającym się podejściu służby zdrowia i pacjentów do leczenia na odległość.

 Pacjenci i personel medyczny korzystający z platformy telemedycznej Mediguard będą mogli wypróbować mobilny stetoskop - rozwiązanie poznańskiej spółki technologicznej StethoMe  Firmy zdecydowały się rozpoczęcie współpracy i włączenie StethoMe do pakietu urządzeń i systemów dostępnych na platformie Mediguard.

Wojciech Radomski, prezes StethoMe, zaznacza, że pandemia nie zagraża jego biznesowi, a wręcz przeciwnie.
Zobacz więcej

Nowa rzeczywistość:

Wojciech Radomski, prezes StethoMe, zaznacza, że pandemia nie zagraża jego biznesowi, a wręcz przeciwnie. Fot. ARC

— System telemedyczny Mediguard jest zintegrowany z ponad 30 różnymi urządzeniami dając możliwość monitorowania zdrowia pracowników i pacjentów. Dzięki niemu pracodawca może wdrożyć kompleksową profilaktykę prozdrowotną, utrzymywać kontakt medyków z  pracownikami za pomocą kiosków telemedycznych lub bezpłatnej aplikacji mobilnej na smartfonie — wyjaśnia Tomasz Kościelny, prezes Mediguard.

Ostatnio spółka StethoMe pracowała także nad dostosowaniem urządzenia do obecnych realiów - pracy lekarzy w szpitalach zakaźnych i diagnostyki chorób płuc u osób na kwarantannie. „Akurat w naszym przypadku pandemia nie zagraża biznesowi, wręcz przeciwnie” — mówił w rozmowie z „PB” Wojciech Radomski, prezes StethoMe. 

Niedawno firma we współpracy z lekarzami ze szpitala zakaźnego w Poznaniu dostosowała oprogramowanie stetoskopu do potrzeb badań w czasie epidemii. Pochwaliła się również rozpoczęciem współpracy z zagranicznymi partnerami — Home Doctorem w Hiszpanii i MaQuestionMedicale we Francji. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane