STGroup bliżej inwestora

Wiktor Krzyżanowski
10-09-2001, 00:00

STGroup bliżej inwestora

Już w tym tygodniu do STGroup może wejść inwestor. Ważą się też losy spó- łek zależnych giełdowego dystrybutora.

STGroup znalazł już inwestora i jest na etapie negocjowania szczegółów umowy — powiedziała nam osoba zbliżona do zarządu spółki. W ubiegłym tygodniu NWZA STG upoważniło zarząd do samodzielnego wprowadzenia inwestora.

Jeśli rzeczywiście rozmowy z inwestorem są zaawansowane, do podwyższenia kapitału spółki może dojść nawet dzisiaj.

STGroup intensywnie szuka ratunku. Po utracie umowy dystrybucyjnej z Compaqiem i ogłoszeniu fatalnych wyników finansowych za II kwartał spółka opracowała plan ratunkowy, którego jednym z elementów jest poszukiwanie inwestora. Na rynku pojawiła się informacja, że może nim zostać Optimus. Informacji tej nie udało nam się jednak potwierdzić.

— Optimus musi najpierw uporządkować swoje sprawy z podziałem, dlatego raczej wykluczam w najbliższym terminie możliwość inwestycji w STG — twierdzi źródło zbliżone do zarządu Optimusa.

— Nie sądzę, żeby w trakcie restrukturyzacji Optimus zdecydował się na kupowanie spółki, która również potrzebuje restrukturyzacji — mówi Piotr Kajczuk z DM WBK.

— Nie komentujemy tej sprawy — twierdzi Jacek Krawczyk, prezes nowosądeckiej firmy.

Inna koncepcja zakłada objęcie części akcji STG przez któryś z banków wierzycieli. Tymczasem nie wiadomo, w jaki sposób potraktowane zostaną spółki zależne STG, zwłaszcza internetowe. Możliwe, że po wejściu inwestor zażąda ich likwidacji.

— Możliwy jest każdy scenariusz — mówi Marek Tomkiewicz, prezes Internet Idea.

STG ma 77 proc. akcji Internet Idei, operatora portalu YoYo. pl.

— O losach portalu zdecyduje dzisiejsze walne, a jego wynik będzie uzależniony od postępów w rozmowach STG z inwestorem i warunków przez niego stawianych — dodaje Marek Tomkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / STGroup bliżej inwestora